Kalkan

  0 ile 5 (Yorum Yok)
  Pinky Villa

  Akbel, Kalkan, Kaş, Antalya

  Başlangıç 250,00₺ /gece
  Devam Et
  0 ile 5 (Yorum Yok)
  Doğa Villa 1

  Kalkan, Kaş, Antalya

  Başlangıç 400,00₺ /gece
  Devam Et
  0 ile 5 (Yorum Yok)
  Kayra Villa

  Kalkan, Kaş, Antalya

  Başlangıç 575,00₺ /gece
  Devam Et
  0 ile 5 (Yorum Yok)
  Ihlara Villa

  İslamlar, Kalkan, Kaş, Antalya

  Başlangıç 285,00₺ /gece
  Devam Et
  0 ile 5 (Yorum Yok)
  Serenity Villa

  İslamlar, Kalkan, Kaş, Antalya

  Başlangıç 465,00₺ /gece
  Devam Et
  0 ile 5 (Yorum Yok)
  Seafront Villa

  Kalamar, Kalkan, Kaş, Antalya

  Başlangıç 715,00₺ /gece
  Devam Et
  0 ile 5 (Yorum Yok)
  Afsana Villa

  Kalkan, Kaş, Antalya

  Başlangıç 970,00₺ /gece
  Devam Et
  0 ile 5 (Yorum Yok)
  Setara Villa

  Kalkan, Kaş, Antalya

  Başlangıç 985,00₺ /gece
  Devam Et
  5 ile 5 (Yorum Yok)
  Sunflower Villa

  Kalkan, Kaş, Antalya

  Başlangıç 500,00₺ /gece
  Devam Et
  0 ile 5 (Yorum Yok)
  Mavi Kelebek Villa

  Kalkan, Kaş, Antalya

  Başlangıç 860,00₺ /gece
  Devam Et
  0 ile 5 (Yorum Yok)
  Akdeniz Villa

  Kalkan, Kaş, Antalya

  Başlangıç 430,00₺ /gece
  Devam Et
  0 ile 5 (Yorum Yok)
  Aslan Villa

  Kalkan, Kaş, Antalya

  Başlangıç 230,00₺ /gece
  Devam Et
  0 ile 5 (Yorum Yok)
  Yusuf Villa

  Kışla, Kalkan, Kaş, Antalya

  Başlangıç 285,00₺ /gece
  Devam Et
  0 ile 5 (Yorum Yok)
  Batı Villa

  Kalkan, Kaş, Antalya

  Başlangıç 350,00₺ /gece
  Devam Et
  0 ile 5 (Yorum Yok)
  Nazlı Villa

  Üzümlü, Kalkan, Kaş, Antalya

  Başlangıç 325,00₺ /gece
  Devam Et

Total: 279 Tatil Evi .    Sayfalar 1 - 15 Hepsini Göster

Tatil Evi Ara

Aradığınızı Bulamadınız mı? Aramayı Tekrar Dene

There are no available hotel for this location, time and/or date you selected.

  Total: Otel bulunamadı .    Hepsini Göster

  Otel Ara

  Aradığınızı Bulamadınız mı? Aramayı Tekrar Dene


  Total: 2 Araç .    Sayfalar 1 - 2 Hepsini Göster

  Araç Ara

  Aradığınızı Bulamadınız mı? Aramayı Tekrar Dene

  There are no available tour for this location, time and/or date you selected.

   Total: Tur Bulunamadı .    Hepsini Göster

   Tur Ara

   Aradığınızı Bulamadınız mı? Aramayı Tekrar Dene

   There are no available activity for this location, time and/or date you selected.

    Total: Aktivite Bulunamadı .    Hepsini Göster

    Aktivite Ara

    Aradığınızı Bulamadınız mı? Aramayı Tekrar Dene

    Kalkan, Antalya Kaş’a bağlı muazzam plajlarıyla ünlü tatil beldesidir. Özellikle İngiliz turistlerin en çok ilgi gösterdiği Bodrum, Marmaris, Kuşadası, Dalyan ve Göcek gibi Türk turizmi için önemli olan turizm durakları arasında yer almaktadır.

    Bölgenin geniş bir tarihi geçmişi bulunmaktadır. Ünlü tarihçi Heredot, Kalkan ile ilgili: ‘’Dünyada yıldızlara en yakın yer’’ ifadesini kullanmıştır. Her uygarlık döneminde önem arz eden bir nokta olmuş ve stratejik konumu itibariyle dikkat çekmiştir.

    Hititler’den Lidyalılara, Romalılardan Osmanlılara kadar birçok önemli medeniyete evsahipliği yapan Kalkan bölgesi, özellikle İngiliz turistlerin tercih ettiği günümüzde güzide bir tatil rotası durumundadır.Kalkan otelleri, pansiyonları dışında, Son dönemlerde Kalkan’da gelişen villa turizmi rağbet gören konaklama tercihleri arasında yer edinmiştir.

    Ülkemizde bulunan ‘mavi bayraklı’ denizlerden bir tanesi olmasıyla tam bir yaz turizmi noktasıdır. Dünyanın en büyük kumsallarından olan Patara Plajı’nada ev sahipliği yapmakta olan Kalkan, Akdeniz sahillerinde parlayan bir yıldız olmaya devam ediyor.

    Özenle korunan doğal alanları ve tarihi miraslarıyla Kalkan, görülmeye değer tatil beldeleri listesinde ilk sıralarda yer almalıdır. Kalkan’da Yamaç Paraşütü yapabilir, mavi turlara katılarak Dalış, Esen Çayında kano gezisi yapma fırsatı bulabilirsiniz.Kalkan Tarihi, doğal güzelliklerini ve gezilecek yerleri sizler için derledik.

    Kalkan’da Gezilecek Yerler

    Patara Plajı: 18 kilometre uzunluğa sahip bu plaj dünyanın en geniş ve büyük plajlarından biri olmakla birliklt içinde Likya medeniyetine ait muhteşem bir Tarihi antik kent barındırıyor. Likyalılardan kalma bu Tarihi antik kentte tapınaklar, hamamlar, tiyatrolar sizi o dönemlere götürecek.Kalkan’ın tarihini gözler önüne seren bu Tarihi Antik kenti ziyaret etmenizi ısrarla öneririz.Patara plajı deniz kaplumbağalarının (Caretta Caretta) yumurta bıraktıkları yerler arasında bulunduğundan koruma altına alınmıştır.

    Kaputaş Plajı: Gidenlerin sürekli çevresine söz ettiği bir plaj. Akdeniz’in en güzel sularına ve kumsallarına sahip bölgesi olduğunu birçok tatilci söylemektedir.Dünyaca ünlü olan Kaputaş plajı muhteşem kumsallara ve masmavi berrak sulara ev sahipliği yapmaktadır.Kaputaş plajı ziyaretinizse yine yakın bir bölgede olan Mavi Mağara da listenizde bulunabilir.Görkemli yerler keşfetmek istiyorsanız, Kalkan Tatili için Kaputaş plajı listenize eklenmelidir.

    Büyük Çakıl Plajı: Arkasında bulunan ağaçlarla adeta kendini gizleyen bir doğa harikasıdır. Berrak suları ve tertemiz plajlarıyla Kalkan’ın en çok tercih edilen plajları arasında yer almaktadır. Yaz günlerinin yüksek sıcaklık değerlerine ulaştığı günlerde, buz gibi Akdeniz sularına kendinizi bırakacağınız Büyük Çakıl Plajı, vazgeçilmez tatil noktanız olabilir.

    Saklıkent Kanyonu: 18 km uzunluğu ve ziyaretçilerini kendine hayran bırakan mistik havası ile Türkiye’nin önemli gezi rotalarından bir tanesi olan Saklıkent Kanyonu,Kalkan’nın gezilecek yerleri arasında önemli bir yer tutmaktadır.Saklıkent turu içerisinde Tlos Antik Kenti ve yine aynı lokasyonda bulunan bir tabiat harikası olan Yakapark’ıda turunuza dahil etmenizi öneririz.

    Fırnaz Koyu: Kalkan’ın en güzel koyları sıralaması yapacak olursak, Fırnaz Koyu ilk üç arasına mutlaka girecektir. Masmavi iç açıcı güzelliğiyle kesinlikle Kalkan’ın doğal güzelliklerinden bir tanesidir.Kalkan’a yaklaşık 5 km mesafede bulunan Fırnaz Koyu’na karayolu ile geçişiniz mümkün değildir.Hergün düzenli olarak Tekne turları düzenlenmektedir.

    Bezirgan Yaylası: Kalkan’a 17 km mesafede bulunan Bezirgan Köyü bölgeninde en eski yerleşim yerlerinden bir tanesidir. Yerli ve yabancı turistlerin yaz aylarında çok fazla ziyaret ettiği Bezirgan köyü; Likya Uygarlığının en büyük şehirlerinden olan Pirha Antik Kenti’ne oldukça yakın mesafededir.Bezirgan Yaylası;her nekadar da Trabzon, Rize ve Artvin yayları kadar olmasada son yıllarda yayla turizmi için oldukça önem arz etmeye başlamıştır.Muhteşem atmosferiyle doğa severlerin uğrak noktası olan bu yaylada tatil bir başka güzel olacak.Kalkan’da geilecek yerler listeniz için güzel bir öneri.

    Mavi Mağara: Tekne yolculuklarıyla içine girilebilen, hatta içindeki serin sularda yüzülebilen nadide bir Kalkan doğal güzellikleri durağıdır. Masmavi bir turla Mavi Mağarayı ziyaret etmenizi öneririz. Kaputaş plajına yakın olan Mavi Mağara bir dönem fok balıklarına da ev sahipliği yapmıştır.Dalış tutkunları için güzel bir deneyim olacaktır.

    İslamlar Köyü (Bodamya): KalkanTatili sırasında biraz doğal alanlara ilerlemek isteyenlerin Kalkan’da uğrak noktasıdır.Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı olan mahalle özellikle Kiralık Villalar’ı tercih edilen bir bölge olmuştur.Çeşitli lezzet dolu meyvelerin bulunduğu köy, keşfedilmesi gereken Kalkan’ın güzellikleri arasındadır.

    Simena Antik Kenti: İçinde bir antik tiyatroda barındıran antik kent, 2.400 yıllık yaşıyla oldukça ilgi çekicidir.Karayolu ile ulaşımın münkün olmadığı Simena Antik Kenti önemli Likya kentlerinden bir tanesidir. Tarihi bir geziye çıkıldığında Kalkan’da ziyaret edilecek yerler arasında Simena Antik Kentini eklemeyi unutmayın.

    Xanthos: Kaş-Kalkan gezinizde bu antik kentte Likyalılara başkentlik yapmış şehirde Helenistlik dönemlerine ait olan birçok eserler bulabilirsiniz. Likya Uygarlığının başkenti olan Xanthos “Arnna” olarak Likya kitabelerinde geçmektedir.Dünyaca ünlü Homeros, Sarpedon liderliğinde Xanthos halkının Truva savaşına katıldıklarını yazar.Buda gösteriyor ki acılarla dolu olan Xanthos tarihi çok eskilere dayanmaktadır.

    Kekova: Kaş Limanından tekne ile ulaşabileceğiniz Kekova, tam manasıyla bir yeryüzü cennetidir.Kekova’nın gezilecek yerlerini üç bölüme ayrılabiliriz.İlk olarak Kekova Batık şehri, Simena Kalesi (Kaleköy) ve berrak sularında yüzebileceğiniz muhteşem Kekova Koyları.Kekova Batık Şehri’nde dalış yapmak Kalkan tatilinize extra bir renk katacaktır.

    Letoon: Bu antik kent aslında Fethiye’ye bağlıdır. Ama buna rağmen Kalkan’a çok yakın olması sizin rotanızı buraya çevirmenizi sağlayacaktır. Leto’nun Apollo ve Artemisi dünyaya getirdiği bu bölge mitoloji tutkunları için ideal yerdir.Letoon; UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan ülkemizdeki Efes Antik Kenti, Nemrut Dağı, Truva Antik Kenti, Cumalıkızık Köyü, Hattuşaş Antik Kenti, Pamukkale, Bergama Antik Kenti ve Kapadokya gibi lokasyonlardan bir başkası olup, mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında başlara yazılması gereken çekici bir tarihi noktadır.

    Loading Maps
    Göster
    Normal Midnight Family Fest Open dark Riverside Ozan
    Bölgem Fullscreen
    © 2018 - Sitemap - Privacy Policy
    WhatsApp Logo WhatsApp