Datça

There are no available rentals for this location, time and/or date you selected.

  Total: Tatil Evi Bulunamadı .    Hepsini Göster

  Tatil Evi Ara

  Aradığınızı Bulamadınız mı? Aramayı Tekrar Dene

  There are no available hotel for this location, time and/or date you selected.

   Total: Otel bulunamadı .    Hepsini Göster

   Otel Ara

   Aradığınızı Bulamadınız mı? Aramayı Tekrar Dene


   Total: 2 Araç .    Sayfalar 1 - 2 Hepsini Göster

   Araç Ara

   Aradığınızı Bulamadınız mı? Aramayı Tekrar Dene

   There are no available tour for this location, time and/or date you selected.

    Total: Tur Bulunamadı .    Hepsini Göster

    Tur Ara

    Aradığınızı Bulamadınız mı? Aramayı Tekrar Dene

    There are no available activity for this location, time and/or date you selected.

     Total: Aktivite Bulunamadı .    Hepsini Göster

     Aktivite Ara

     Aradığınızı Bulamadınız mı? Aramayı Tekrar Dene

     Akdenizle Egenin, mavi ile yeşilin, kekik ve bal kokusunun birleştiği, doğanın al beni içine çek dediği yerdeydim bu yaz. Dalaman havalimanına 2.5 saat uzaklıkta olmasının avantajını bakir kalarak kullanan cennet Datça yarımadasına henüz uğramadıysanız paylaşacağım ufak birkaç notu okumanızı tavsiye ederim.

     Datça’da Ne Yapılır?

     Datça Koyları
     Datça’nın en meşhur 3 koyunu sırayla ziyaret etmeye karar veriyoruz. Hayıtbükü, Ovabükü ve Palamutbükü. Yarımadanın aşağısına sıralanmış bu 3 ayrı koy birbirine 5 dakika uzaklıkta. İlk durak Hayıtbüküne şöyle bir göz gezdiriyoruz, biraz kalabalık olması sebebi ile Ovabüküne devam ediyoruz.

     Ovabükü Koyu, Datça
     Ovabükü Hayıtbüküne göre daha geniş bir koy. Daha geniş olması sebebi ile denizi de daha berrak. Denizi hafif taşlı olmasına rağmen sizi rahatsız edecek türden değil. Çok sakin, az kalabalık, plajın arka tarafında leziz gözleme ve doğal ayran keyfi yapabileceğiniz ufak cafeler var. Ama yine de siz siz olun derim burada bizim geçirdiğimiz kadar uzun zaman geçirmeden Palamutbükü’ne doğru yol alın.

     Palamutbükü bu koyların arasında en güzel denize sahip, cennetten farkı kalmamış olan bir koy. Uzun bir sahil boyunca yan yana sıralanmış bir sürü plaj ve bu plajların arkasında ufak bir sahil kasabası. Gözümüzün ilk kestirdiği plaja eşyaları bırakıp masmavi denize kendimizi bırakıyoruz.

     Denizden çıkıp plajın yola bakan kısmında yer alan Nostalgia kafeye oturuyoruz. Datçanın kekikle karışık deniz kokusu üzerimize eserken Nostalgia Kafe ismine layık şekilde nostalji yapıyor önce Tanju Okan’la başlayıp Ayten Alpman’le biten bir müzik şöleni yaşatıyor bize. Müzikler kadar yemekler de lezzetli. Sarma dolma ve taze fasulye özellikle tavsiyelerimiz. Palamutbükü’nde 7’ye kadar vakit geçirdikten sonra tekrar motosiklete atlayıp 40 dakika yol yaptıktan sonra Datça merkeze geri dönüyoruz.

     Loading Maps
     Göster
     Normal Midnight Family Fest Open dark Riverside Ozan
     Bölgem Fullscreen